Bejbimarket
Pierwsze kroki na Bejbimarket.pl

Sprzedaż przez internet – to się opłaca!


Wyobraź sobie wielkie centrum handlowe, przez które przewija się dziennie kilka tysięcy osób. Wyobraź sobie też, że każda z tych osób wchodząc do tego centrum robi to z zamiarem zakupu czegoś, co aktualnie jest w nim sprzedawane. Niech będzie że jest to ubranie, produkty spożywcze, artykuły higieny osobistej albo jakiś gadżet elektroniczny. Takie centrum handlowe na pewno byłoby dla Ciebie świetnym kanałem sprzedaży, niezależnie czy robisz to zawodowo, chcesz sprzedać stare rzeczy żeby kupić nowe, czy jesteś rzemieślnikiem który robi coś wyjątkowego i chce na tym zarobić. Otwarcie sklepu lub choćby stoiska w takim miejscu pozwoliłoby Ci dotrzeć do setek potencjalnych klientów w bardzo krótkim czasie poprzez prezentację swojego produktu, a większość z nas jest przecież wzrokowcami. Pomyśl: ile czasu musiałbym/musiałabym poświęcić żeby porozmawiać z każdą z tych osób i przedstawić jej swoją ofertę?

Niestety wystawienie choćby małego kiosku w dużym centrum handlowym jest poza zasięgiem większości małych przedsiębiorców.

Wyobraź sobie teraz, że obok tego wielkiego centrum handlowego ktoś postawił kolejne, nieco mniejsze, ale nie posiadające ograniczeń typu wielkość działki, tzn. mogące się rozrastać praktycznie w nieskończoność. W dodatku ktoś pomyślał to w taki sposób, że to miejsce zajmuje się sprzedażą tylko asortymentu, który właśnie Ciebie interesuje – to oznacza że każdy odwiedzający w domyśle chce kupić coś, co akurat Ty możesz mu zaoferować. Teraz wyobraź sobie, że możliwość sprzedaży w takim wirtualnym centrum handlowym nie kosztuje kilku tysięcy złotych miesięcznie, a co najwyżej kilkaset złotych rocznie, nie wymaga od Ciebie poświęcania dużej ilości czasu dla aktywnego prowadzenia sprzedaży i decyzję ile środków chcesz przeznaczyć na dodatkową reklamę, pozostawia Tobie.

Jakby się nad tym zastanowić, brzmi to całkiem zachęcająco.


Faktycznie brzmi to nieźle – jak mogę zacząć?


Zacząć możesz w bardzo prosty sposób! Żeby ułatwić Ci nawigację po portalu, poniżej możesz znaleźć garść przydatnych linków:

  1. Rejestracja – jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, stwórz swoje konto i zacznij sprzedawać. Panel użytkownika w prosty sposób pozwoli Ci ustawić swoje dane kontaktowe, wystawiać przedmioty, śledzić swoje zakupy oraz sprzedaż, a także zarządzać ewentualnymi płatnościami i zapytaniami selektywnymi.
  2. Regulamin Bejbimarket.pl i Polityka prywatności – przed rozpoczęciem korzystania z portalu warto zapoznać się z zasadami jego użytkowania.
  3. Lista ogłoszeń – jednym kliknięciem możesz się przenieść do widoku wszystkich wystawionych na Bejbimarket ogłoszeń. Oczywiście dzięki dodatkowym opcjom możesz dowolnie je filtrować poprzez m.in. kategorie, lokalizację albo interesujące Cię cechy takie jak np. kolor lub rozmiar.
  4. Zapytanie selektywne – naszym założeniem było nie tylko ułatwienie życia sprzedającym, ale i również kupującym. Jeżeli nie chce Ci się przekopywać dziesiątek stron w poszukiwaniu tego jedynego produktu (np. wózka marki X w kolorze różowym z białymi gwiazdkami na gondoli), możesz określić swoje wymagania w specjalnym zapytaniu, które zostanie wysłane do wszystkich Sprzedających spełniających zadaną przez Ciebie specyfikację. Teraz pozostaje Ci tylko czekać na kontakt z ich strony i zakup wymarzonego przedmiotu.
  5. Cennik – to właśnie w tym miejscu możesz znaleźć wszystkie informacje dotyczące promowania ogłoszeń, rodzajów dostępnych kont oraz ogólnego opisu jak to wszystko działa. Nawet jeżeli nie zamierzasz korzystać z płatnych opcji, warto zapoznać się z możliwościami które oferuje portal.
  6. Rodzaje kont – naszym założeniem było dać Tobie możliwość wyboru w jaki sposób chcesz korzystać z portalu. W trakcie rejestracji tworzysz darmowe konto pozwalające na wystawianie ogłoszeń i kupowanie przedmiotów. Jeżeli chcesz więcej opcji korzystania z portalu albo wiesz, że Twoja sprzedaż ma charakter hurtowy, przygotowaliśmy skonfigurowane pod Ciebie dodatkowe rodzaje kont, które mamy nadzieję zaspokoją Twoje wymagania.
  7. Reklama – jeżeli posiadasz wyjątkowy produkt i szukasz możliwości zareklamowania go, skontaktuj się z nami. Być może będziemy w stanie pomóc Ci w dotarciu do szerszego grona odbiorców.
  8. O nas i Kontakt – na sam koniec, jeżeli będziesz miał chwilę możesz przeczytać o naszych ideach dotyczących powstawania i prowadzenia Bejbimarket. Możesz też się z nami skontaktować czy to w celu zgłoszenia błędu na stronie, czy przedyskutowania pomysłu na nowe kategorie i funkcje, które ułatwiłyby Ci korzystanie z portalu. Staramy się być otwarci na sugestie, ponieważ to dla Was korzystanie ze strony powinno być wygodne.